Веганы Латвии переругались из-за нового сырочка Vegan

ФОТО: instagram.com/agnesbeingagnes

В социальных сетях разразился настоящий спор, в котором латвийские веганы выясняют, считать или не считать новый соевый сырочек Vegan производства Baltais истинно веганским продуктом. Одни рады новинке и штурмуют магазины, другие предупреждают, что производитель вводит потребителей в заблуждение, так как в составе продукта использовано пальмовое масло.

Одна из активисток указала, что была очень удивлена, что в производстве нового сырочка Vegan используется пальмовое масло. Быть веганом означает не только не использовать продукты животного происхождения, но и избегать продукцию, при производстве которой страдают или умирают животные. Именно поэтому пальмовое масло нельзя считать веганским, отметила одна из участниц спора.

«Производство этого масла наносит тот же вред среде, что и производство молока и доставляет животным огромные страдания,

потому что для пальмовых плантаций вырубаются леса и торфяники. В результате этого орангутанги и другие породы животных теряют свою природную среду обитания», - одну из причин обозначила девушка.

Она также указала, что производитель должен указывать в сертификате, что пальмовое масло было добыто ответственным путем, а именно — без нанесения вреда окружающей среде. На домашней странице этого производителя такого сертификата нет. Девушка не понимает, почему общество веганов Латвии в таком восторге от продукта при условии, что произведен он неподобающим образом.

Веганы Латвии тут же вступили в острую дискуссию о терминах и использовании пальмового масла в производстве местных сырочков. Не обошлось и без язвительных замечаний в адрес друг друга.

Некоторые были не столь принципиальны, отметив, что рады тому, что в Латвии начинают появляться такие продукты, другие также назвали это положительной тенденцией.

«Несмотря на техническую информацию о пальмовом масле, этот продукт на 100% отвечает требованиям веганства и подходит для веганов, не употребляющих пищу животного происхождения», - прокомментировал ситуацию представитель Tukuma Piens Арманд Артиховичс.

Общество Dzīvnieku brīvība («Свобода животных») пояснило, что любые попытки уменьшить страдания животных похвальны и веганство не о «все или ничего». «Использование пальмового масла не делает его невеганским. Те, кто обеспокоен вопросами среды, обратят на это внимание. Но стать приверженцем веганства можно и по другим причинам, например, по здоровью», - отметили в обществе.

Iemesls, kāpēc @baltaispiens vegāniskais tofu deserts patiesībā nav nemaz tik vegāns. Daudzi jau ir dzirdējuši un iespējams pat redzējuši, ka Baltais tagad piedāvā iegādāties Vegāniskos sojas sieriņus, kuri, kā raksta Baltais, ir: ” Lieliski piemēroti ne tikai vegāna dzīvesveida piekritējiem, bet arī cilvēkiem, kuriem rūp sava veselība un apkārtējā vide.” Jā, parunāsim par to – rūpes par apkārtējo vidi. Should we? Es biju ļoti pārsteigta ieraugot, kā no augu taukiem Baltais izvēlējies, izmantot sieriņa pagatavošanā, tieši palmu eļļu. Vegāns nozīmē ne tikai dzīvnieku produktu neizmantošanu, bet arī izvairīšanos no jebkāda veida produkcijas, kas izraisa dzīvnieku ciešanas un nāvi. Tieši tāpēc – PALMU EĻĻA NAV VEGĀNISKA. Šīs eļļas ražošana izraisa tik pat lielu slodzi videi, cik piena produktu ražošana un rada briesmīgas ciešanas dzīvniekiem, jo, lai veidotu palmu plantācijas tiek iznīcināti meži un kūdrāji. Tā rezultātā orangutāni un citas apdraudētās dzīvnieku sugas strauji zaudē savu dabisko vidi, kur dzīvot un tiem nākas saspiesties ar vien mazākā zemes pleķītī turpat līdzās plašajām plantācijām. Daudzi no šiem dzīvniekiem sadeg reizē ar to mājām, daudzi mirst bada nāvē, daudzi no viņiem mirst no plantācijas strādnieku rokas, ja barības meklējumos izklīst no džungļiem. Tiek uzskatīts, ka ne visa palmu eļļas rūpnieciskā ievākšana apdraud vidi un tajā mītošos dzīvniekus. Lai palmu audzēšanu padarītu atbildīgu ir radīts sertifikāts, kas apliecina, ka palmu eļļa iegūta atbildīga, proti, neradot kaitējumu apkārtējai videi. Tas, protams, nav viss! Baltais mājaslapā šādu sertifikātu ieraudzīt nevar, tāpat, kā uz vegāniskā sieriņa iepakojuma sertifikāts nav atrodams. Uzņēmums, kā Baltais ir vēl viens “Money maker”, I get it. Tas, ko es nesaprotu – kāpēc latviešu vegānu kopiena ir tādā sajūsmā par šo sieriņu? Neviens no šiem cilvēkiem, nevar izlasīt sastāvdaļas? Neviens nezina, kādas sekas rada šīs eļļas ražošana? Kāpēc populāri vegāni un blogeri, kā @alisewild un @fitvegansisters, un pat @dzivnieku_briviba reklamē produktu, kas nav vegāns? Tas, protams, ir retorisks jautājums. Padalies ar šo ziņu ar saviem draugiem (it īpaši vegāniem un veģetāriešiem) un ⬇️turpinājums

A post shared by agnès p (@agnesbeingagnes) on

Читать также

НАВЕРХ